zd2zd1Inspektorzy z Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali, na drodze krajowej nr 62 we Włocławku, pojazd członowy, którego kierowca wcześniej nagle skręcił w lokalną drogę. Jak się wkrótce okazało, kierowca widząc inspektorów ITD próbował uciec w boczną drogę, gdyż z prawej strony na trzeciej osi składowej naczepy brakowało koła, a także tylnej lampy.
Kierowca przyznał, że tak “zdekompletowanym” pojazdem jedzie z okolic Płocka, gdzie od naczepy odpadło koło i …potoczyło się “gdzieś do lasu”. Celem podróży miała być jedna z miejscowości w Wielkopolsce, przy czym kierowca planował po drodze załadunek towaru. Analiza wykresówki wyjętej z tachografu wykazała, że kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość. Pojazd poruszał się z prędkością przekraczającą 80 km/h!
Z oczywistych powodów inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy i natychmiastowo wycofali ją z ruchu drogowego, wydając zakaz dalszej jazdy. Ponadto kierujący pojazdem został ukarany mandatem karnym.